Prawidłowa higiena jamy ustnej

higiena jamy ustnej i szczotkowanie zębów dentysta toruń

Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób prawidłowo dbać o zdrowie jamy ustnej. Niestety wiele osób nie przywiązuje wagi do regularnego czyszczenia zębów. Aby zachować zdrowie i czystość jamy ustnej zaleca się szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie przez 2 – 3 minuty. Jednak najbardziej wskazane przez dentystów jest szczotkowanie zębów po każdym posiłku. Dzięki regularnemu oczyszczaniu o wiele łatwiej zapobiegać powstawaniu próchnicy zębów, odkładaniu się kamienia nazębnego czy rozwojowi nieprzyjemnych chorób dziąseł i przyzębia.

Czasami problemy jamy ustnej nie wynikają ze zbyt nieregularnej pielęgnacji, ale z braku wiedzy. Niewielu z nas wie, w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby i jak korzystać z nici dentystycznych. Zdarza się, że pacjenci regularnie oczyszczają zęby, ale robią to zbyt niedokładnie. Z tego względu w naszym gabinecie stomatologicznym, dostępny jest instruktaż właściwej pielęgnacji jamy ustnej. Przeprowadza go certyfikowana higienistka stomatologiczna przy okazji zabiegów oczyszczających i wzmacniających zęby.

Dzięki takiemu instruktażowi pacjenci poznają techniki szczotkowania i używania nici dentystycznych, a także ewentualne błędy, jakie dotąd popełniali w trakcie codziennej higienizacji. Trzeba pamiętać, że wszystkie działania mające na celu zachowanie zdrowia jamy ustnej, pozwalają cieszyć się pięknym uśmiechem przez dłuższy czas.