Proteza na implantach

proteza na implantach dentysta toruń

Uzupełnienia protetyczne są znacznie wygodniejsze, kiedy zamocowane są na stałe w jamie ustnej. Dzięki temu nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie powodują bólu, nie ocierają ani nie uciskają tkanek miękkich w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza w przypadku protez ruchomych. Najważniejszym czynnikiem dobrej protezy jest jej właściwe dopasowanie. To szczególnie istotny czynnik zwłaszcza w przypadku protez całkowitych, których używają osoby bezzębne. Nowoczesnym sposobem na unieruchomienie protezy, jest oparcie jej na implantach.

Zwykle w takim przypadku, całkowitą protezę opiera się na dwóch lub czterech implantach. Implanty trafiają w kości szczęki, gdzie muszą się zrosnąć i zostać przyjęte przez organizm. Następnie dopasowaną do pacjenta protezę opiera się na nich na stałe. Takie rozwiązanie poprawia jakość życia pacjentów i jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Dzięki temu, że implanty bardzo dobrze integrują się z tkankami i są bardzo trwałe, taka proteza służy przez długi czas. Co więcej uzupełnienie braków zębów powoduje, że kości szczęki nie zanikają. To oznacza korzystny wygląd twarzy i komfort podczas spożywania posiłków.

Stałe uzupełnienie nieruchome nie dopuszcza do tego, by drobinki pokarmów wchodziły pod protezę i podrażniały jamę ustną. Dzięki zastosowaniu zaledwie 2 lub 4 implantów, proteza jest stabilna, a koszty mniejsze niż w przypadku implantacji całkowitej.