RTG zębów w gabinecie stomatologicznym

Jak wykonywane są zdjęcia RTG w gabniecie stomatologicznym? - Dentysta Toruń

Diagnostyka stomatologiczna w dużym stopniu opiera się na badaniach, dlatego aby zapewnić naszym pacjentom kompleksowe leczenie, korzystamy ze zdjęć RTG. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, możemy zapewnić wysokiej jakości, szczegółowe wyniki, które pomagają nam w stawianiu poprawnych diagnoz. W zakresie badań diagnostycznych w naszym gabinecie, oferujemy różne formy prześwietleń, z których mogą skorzystać nasi pacjenci.

Tomografia 3D zębów – tomografia komputerowa, to trójwymiarowe badanie radiologiczne, poprzez które dentysta może dokonać szczegółowej analizy tkanek kostnych. Tomografia wykorzystywana jest we wszystkich dziedzinach stomatologii i zapewnia precyzyjny i natychmiastowy obraz, który dentysta poddaje analizie.

Zdjęcie pantomograficzne zębów (panorama zębów) – pokazuje wszystkie zęby w łuku zębowym, dlatego często jest nazywane panoramą zębów. Zdjęcia pantomograficzne wskazują zmiany powstałe w kościach szczęki i żuchwy. Dobrze obrazuje również stawy skroniowo-żuchwowe i zatoki szczękowe. Dlatego często dentysta wykonuje się je przy leczeniu chirurgicznym, ortodontycznym, protetycznym, czy implantologicznym

Zdjęcie cefalometryczne zębów – czyli zdjęcie boczne. Najczęściej przydaje się w zakresie leczenia ortodontycznego. W ten sposób wykrywane są wady zgryzu. Badanie jest przydatne przy ocenie tkanek miękkich twarzy, podniebienia czy zatok przynosowych.

Zdjęcie punktowe zęba – jest wysokiej jakości zdjęciem pojedynczego zęba, dzięki czemu możemy sprawdzić i ocenić przebieg korzeni zęba oraz ilości i stopnia zakrzywienia kanałów. Zwykle stosuje się takie zdjęcie przy leczeniu kanałowym, diagnostyce stanów zapalnych w miazdze zęba i tkankach okołowierzchołkowych. Pozwala także na wykrycie próchnicy, dlatego stanowi nieocenioną pomoc w ratowaniu głęboko zainfekowanych zębów.