Skaling i piaskowanie zębów

Wiosenne porządki nie tylko w domu

Kiedy wszystko zaczyna kwitnąć, chowamy do szaf ciepłe kurtki i czapki, robimy wiosenne porządki… To także dobry czas na “porządkową” wizytę u stomatologa. W Esthetic Dental Clinic pomożemy Ci doprowadzić swoje zęby do perfekcji.

Jedną z popularnych usług higienizacyjnych w naszej klinice jest skaling. Zabieg ten polega na usunięciu kamienia nazębnego za pomocą specjalnego skalera ultradźwiękowego. Jeżeli twoje dziąsła często krwawią i zauważyłeś częsty obrzęk, może to być spowodowane zalegającym kamieniem nazębnym. Skaling nie tylko poprawi stan twoich dziąseł ale także sprawi, że twoje zęby będą wyglądać bardziej estetycznie.

Do zabiegów uzupełniających usuwanie kamienia nazębnego należy też piaskowanie. Na piaskowanie często decydują się osoby, które mają zastrzeżenia do wyglądu swoich zębów. Zabieg piaskowania usuwa przebarwienia powstałe od kawy, herbaty, czerwonego wina czy papierosów. Cały zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku pod ciśnieniem bezpośrednio na zęby. Dzięki tej technice mamy możliwość dotarcia do najbardziej niedostępnych zakamarków jamy ustnej, co przywraca zębom ich naturalną biel. Dodatkowo piaskowanie wygładza i zapobiega powstawaniu próchnicy.

O tym, że promienny uśmiech jest tak pożądany jak ciepłe promienie wiosennego słońca nie trzeba nikogo przekonywać! W Esthetic Dental Clinic sprawdzisz stan swoich zębów i odświeżysz uśmiech. Umów się na wizytę, czekamy na Ciebie!