Sposoby wybielania zębów

sposoby wybielania zębów w domu i w gabinecie stomatologicznym Toruń

Wiele osób marzy o pięknym i białym uśmiechu. Z tego względu na rynku dostępne są różne metody wybielania, na jakie pacjenci mogą się zdecydować. Jednym z najbardziej znanych są oczywiście wszelkiego rodzaju pasty wybielające. Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby i nie uszkadzają szkliwa. Równie popularne są paski, lakiery i żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można kupić je na przykład w aptece, jednak często jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w przestrzeniach między zębami.

Niewiele osób wie, że dobrym sposobem na wybielenie zębów jest porządne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym np. przez zabieg piaskowania. Usunięcie kamienia i przebarwień gwarantuje rozjaśnienie zębów. Innym sposobem dostępnym u dentysty są też specjalne nakładki. Różnią się one od tych kupionych w aptece tym, że są indywidualnie dopasowane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam aplikuje nakładki w domu i stosuje zgodnie z wytycznymi stomatologa.

Najbardziej profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich stworzonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taki sposób wybielania zębów daje świetne efekty w krótkim czasie. W wypadku mocno przebarwionych albo zniszczonych zębów dobrym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki przykryją naturalne zęby i nadadzą im pożądany kolor.