Stomatologia estetyczna – kompleksowa poprawa uśmiechu

stomatologia estetyczna Toruń - poprawa uśmiechu

Wielu pacjentów trafia do gabinetu stomatologicznego nie ze względu na zniszczone zęby, ale ze względu na ich wygląd. Wielu pacjentów decyduje się na kontakt z dentystą, aby poprawić swoją estetykę uśmiechu. W najlepszych klinikach dentystycznych dostępne są więc zabiegi, które poprawiają wygląd zębów poprzez pracę np. nad ich kształtem czy kolorem.

Głównym elementem, na jaki pacjenci zwracają uwagę, jest kolor zębów. Popularne wybielające pasty do zębów, nawet jeżeli stosowane regularnie, nie gwarantują ładnego białego uśmiechu. Kolor zębów wynika między innymi z uwarunkowań genetycznych, diety czy stylu życia, ale dzięki metodom dostępnym w gabinecie stomatologicznym można przywrócić im biel. Dużo daje już samo profesjonalne oczyszczenie z osadów, kamienia nazębnego i tym samym przebarwień. Jeśli jednak pacjent dąży do mocno białych zębów może zdecydować się na bezpieczne, profesjonalne wybielanie zębów np. przy użyciu specjalistycznej lampy.

Oprócz koloru na piękno uśmiechu wpływa również kształt zębów. Dzięki nowoczesnym metodom i narzędziom stomatologicznym, można już nie tylko korygować wady zgryzu. W gabinecie dentystycznym dostępne są różnego rodzaju zabiegi poprawiające kształt zębów oraz ich zwarcie. Oprócz tego dentysta przeprowadza również zabiegi rekonstrukcyjne, których celem jest odbudowa nadłamanych lub całkowicie usuniętych zębów. W tym celu stosowane są różnego rodzaju uzupełnienia protetyczne oraz implanty.