Stomatologia estetyczna – korygowanie kształtu zębów

metody korygowania kształtu zęba w gabinecie stomatologicznym - Dentysta Toruń

Estetyka uśmiechu jest bardzo ważna dla wielu osób, które trafiają do naszej kliniki stomatologicznej w Toruniu. Zwykle estetyczna korekta kształtu zębów dotyczy niewielkich pęknięć, ukruszeń, nierówności lub koloru. W ten sposób dentysta może wymodelować kształt poszczególnych zębów. Zabiegi proponowane przez dentystów poprawiające piękno uśmiechu nie ingerują zbyt mocno w strukturę zębów, a przy tym nie sprawiają żadnego bólu czy dyskomfortu. Korygowanie kształtu zębów u dentysty wymaga, by zęby były zdrowe.

Pierwszym sposobem w stomatologii estetycznej na korygowanie kształtu zębów jest tzw. bonding. Zabieg ten polega na pokryciu drobnych wad czy pęknięć warstwą kompozytu. W tym przypadku kształt zęba bardzo łatwo dopasować do preferencji pacjenta, ponieważ początkowo kompozyt jest bardzo plastyczny. Dentysta bez trudu także dopasowuje jego kolor. Na koniec utwardzony kompozyt wystarczy wygładzić i wypolerować.

Innym sposobem jest zastosowanie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki umieszczane na powierzchni zębów są niezwykle estetyczne. Najlepiej sprawdzają się u pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd nierównych lub uszkodzonych zębów. Licówki łatwo maskują niedoskonałości i niechciane przebarwienia. Dodatkową zaletą jest to, że można nimi skorygować drobne wady, np. diastemę. Licówki stomatologiczne mogą być wykonane z kompozytu lub porcelany.

Stosowane w naszym gabinecie dentystycznym metody przywracają piękno uśmiechu pacjentów.