Stomatologia estetyczna – najlepsze zabiegi estetyczne

stomatologia estetyczna Toruń - Najlepsze zabiegi dentystyczne

Na piękno uśmiechu wpływa wiele czynników. Najczęściej zwracamy uwagę na kształt, kolor oraz położenie zębów. Wielu pacjentów chce poprawić swój uśmiech, a w naszym gabinecie może uzyskać ten efekt dzięki zabiegom stomatologii estetycznej.

Najpopularniejszym zabiegiem wśród pacjentów jest wybielanie zębów. Choć istnieje wiele szeroko dostępnych metod wybielania, to właśnie wybielanie w gabinecie stomatologicznym jest najbardziej skuteczne. Dzięki temu, że odbywa się pod okiem dentysty, jest bezpieczny. Najnowocześniejsze lampy wybielające dają sporo możliwości pod względem natężenia naświetlań i dokładności, dzięki temu zabieg wybielania zębów jest bardzo dokładny.

Niekiedy zęby nie reagują na zabieg wybielania w zadowalającym stopniu, co zależy od indywidualnych czynników. Wówczas dobrą metodą ukrycia przebarwień jest założenie licówek na zęby. Są to cienkie, porcelanowe nakładki, które dentysta aplikuje na powierzchnię zębów. Dzięki temu, że są ceramiczne, tworzą atrakcyjny i bardzo naturalny efekt. Co więcej z racji tego, że znajdują się na powierzchni zęba, można nimi nieco skorygować również jego kształt lub zniwelować nieestetyczne przerwy między zębami.

W przypadku pacjentów, którzy pragną poprawić położenie swoich zębów, mogą skorzystać z zabiegów ortodontycznych. W nowoczesnej stomatologii estetycznej dostępne są specjalne nakładki na zęby, dzięki którym, nie trzeba zakładać tradycyjnych zamków aparatu nazębnego, a wystarczy specjalny niewidoczny aparat. Pacjent stosuje taki aparat na zęby przez określony czas i tym samym prostuje wykrzywione w łuku zęby, bez wstydu przed noszeniem na zębach mniej estetycznego aparatu metalowego.