Zalety mostów protetycznych

Zalety mostów protetycznych - gabinet dentystyczny Toruń

Osoby, które rozważają protetyczną odbudowę utraconych zębów mają do wyboru wiele możliwości. Jednym z popularnych sposobów są mosty protetyczne. Most składa się z trzech głównych elementów: dwóch filarów oraz łączącego ich przęsła. Przęsło pokrywa lukę powstałą na skutek utraty zęba. Z kolei filary pełnią rolę podpory, którą zakłada się na specjalnie spiłowanych zębach sąsiadujących z luką lub na implantach.

Dużą zaletą mostów protetycznych jest wygoda użytkowania. Dentysta zakłada most na stałe, dzięki czemu nie ma obaw, że most będzie się przesuwał i sprawiał dyskomfort. Co więcej wykonywane są z materiałów trwałych, odpornych na uszkodzenia. Stosowane surowce sprawiają, że mosty protetyczne wyglądają dość naturalnie. Oprócz tego zastosowanie mostu powstrzymuje postępujący zanik kości w szczęce, gdzie doszło do utraty zęba oraz przywraca pełne funkcje żucia. To za sprawą przeniesienia sił nacisku w szczęce.

Montaż mostu protetycznego nie wymaga zabiegu chirurgicznego, odbywa się podczas zwykłej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Co więcej jeden most protetyczny może zakryć większą ilość luk, o ile znajdują się obok siebie, a na końcach znajdą się odpowiednie filary. Ogromną zaletą mostu protetycznego jest brak wpływu na smak jedzenia, a także nie utrudnia wymowy, tak jak to się zdarza w przypadku protez ruchomych. Most protetyczny może też być dużym wsparciem dla zębów filarowych. Most przykrywa zęby filarowe, nawet jeżeli są one ukruszone lub osłabione.