Usunięcie ósemki – kiedy to konieczne?

ból zęba, usuwanie ósemek w gabinecie stomatologicznym Dentysta Toruń

Chociaż zęby mądrości pojawiają się w jamie ustnej człowieka na samym końcu, mogą sprawiać wiele trudności. Przyjmuje się, że zdrowych i prawidłowo umieszczonych zębów się nie narusza. Istnieją jednak pewne czynniki, które decydują o tym, że konieczne jest usunięcie ósemki.

Czasem proces wyżynania się zębów mądrości jest utrudniony na przykład przez brak miejsca w jamie ustnej. Zęby, które nie mają wystarczającej przestrzeni, naciskają na inne. W ten sposób powodują często ogromny ból i przesunięcia innych zębów. To może przekładać się na powstawanie i pogłębianie wad zgryzu. Niewystarczająca ilość miejsca w jamie ustnej dla konkretnych zębów może też sprawiać trudności podczas pełnego otwierania ust. Dla pacjenta oznacza to pewien dyskomfort, którego warto się pozbyć.

Usuwanie ósemek konieczne jest także wtedy, gdy ząb niszczy próchnica, szczególnie w zaawansowanym stadium. Taka choroba może z łatwością atakować inne zęby, dlatego należy usunąć jej źródło. Zdarza się także, że wokół zęba pojawia się nieodwracalny stan zapalny dziąsła, zwykle wywołany właśnie zmianami próchniczymi. W takim wypadku ekstrakcja staje się jedynym rozwiązaniem problemu.

Usuwanie zębów w naszym gabinecie stomatologicznym nie boli, dzięki stosowanym przez nas znieczuleniom. W naszej Klinice bezpieczeństwo i komfort pacjentów są najważniejsze.