Wymiana protezy ruchomej na stabilizowaną na implantach

Chociaż proteza ruchoma przywraca pacjentowi funkcje gryzienia i żucia, a przy tym pozwala na nowo swobodnie się uśmiechać, wiele zależy od tego, czy będzie wygodna w użytkowaniu. Na stabilność i dobre dopasowanie protezy ruchomej wpływa kilka czynników. Są to m.in. warunki anatomiczne pacjenta, konstrukcja protezy, metoda osadzenia jej w szczęce, sposób oparcia i siła żucia, a także czas użytkowania. Z biegiem czasu oraz ewentualnymi zmianami anatomicznymi pacjenta, proteza ruchoma może tracić na swojej wartości i stać się mniej dopasowana. Wielu pacjentów zauważa również niższy komfort użytkowania protezy przez możliwe przesunięcia, ocieranie dziąseł czy utrudnione mówienie. Częstym zjawiskiem jest też gromadzenie się resztek pokarmów
Nic więc dziwnego, że coraz większe grono pacjentów szuka protezy stałej. W stomatologii estetycznej jest wiele metod odbudowy utraconych zębów, także w przypadku całkowitego bezzębia. Jednym z lepszych rozwiązań jest wymiana protezy ruchomej na stabilizowaną na implantach. Wystarczą zaledwie 4 implanty zębowe, aby stabilnie zamieścić cały łuk protezy zębowej w szczęce. Jest to metoda stosunkowo tańsza od wszczepiania implantów pojedynczo, a równie skuteczna. Proteza stabilizowana na implantach nie przesuwa się, nie ociera tkanek miękkich i jest tak dopasowana, że żadne drobinki pokarmów nie dostają się pod nią. Taki efekt zapewnia komfort spożywania ulubionych pokarmów, swobodnego uśmiechania się i mówienia.
Co więcej zabieg wszczepienia implantów, a następnie osadzenia na niej protezy jest bezbolesny i wykonywany tylko przez najlepszych stomatologów. Z kolei materiały są biozgodne, co niweluje ryzyko odrzutu.