Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego

leczenie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego i wad zgryzu w dentysta Toruń

Regularne wizyty u dentysty pozwalają pacjentom nie tylko zadbać o zdrowie i higienę jamy ustnej, ale dzięki nim można łatwo wykryć zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego. Ten staw odpowiada za poruszanie żuchwą do przodu, do tyłu oraz na boki. Dlatego jego prawidłowe działanie warunkuje właściwą wymowę albo na przykład funkcje żucia.

Wszelkie problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym da się łatwo zauważyć, dzięki czemu możliwe jest szybkie rozpoczęcie leczenia. W naszym gabinecie stomatologicznym przeprowadzamy je przy użyciu specjalnego deprogramatora pod okiem chirurga stomatologa. Rozpoznanie problemu nie jest trudne ze względu na ilość występujących w takim przypadku objawów.

Do najczęstszych sygnałów problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym należy zgrzytanie i zaciskanie zębów. Równie powszechne są trudności w żuciu twardych pokarmów czy szerokim otwieraniu ust oraz silne przyciskanie zębów, aby pasowały do siebie. Bywa też tak, że pojawiają się kliknięcia i trzaski w stawach albo obserwujemy szybkie zniszczenie, starcie czy nadwrażliwość zębów. Tych objawów nie należy lekceważyć, dlatego że towarzyszą im często bóle głowy, karku lub pleców, a także ruchomość zębów i problemy z innymi stawami.

W naszym gabinecie stomatologicznym w Toruniu przeprowadzamy kompleksową diagnostykę i podejmujemy leczenie problemu w oparciu o indywidualny plan leczenia.