Zakładanie licówek – przebieg zabiegu

Zakładanie licówek - przebieg zabiegu w gabinecie stomatologicznym Toruń

Licówki stomatologiczne jako jedna z lepszych metod poprawy estetyki uśmiechu, jest często wybieranym zabiegiem wśród pacjentów naszego gabinetu stomatologicznego w Toruniu. Rolą licówek jest zasłonięcie niedoskonałości zębów takich jak przebarwienia czy nierówny kształt. Przebieg zabiegu zakładania licówek składa się z reguły z kilku wizyt.

Czas, jaki dentysta musi poświęcić na stworzenie nowego uśmiechu z licówkami zależy od stanu jamy ustnej. Same licówki można założyć podczas jednej wizyty, jednak w naszym gabinecie stomatologii estetycznej zawsze pochodzimy do leczenia kompleksowo. Lekarz dentysta najpierw musi ocenić stan zdrowia jamy ustnej, aby zakwalifikować pacjenta do wykonania licówek. Jeżeli stan zdrowia zębów pacjenta wymaga poprawy, stomatolog najpierw skieruje go na leczenie i profesjonalne oczyszczanie z kamienia nazębnego. Na tym etapie jest również czas, aby poznać oczekiwania pacjenta i ewentualnie zaproponować mu inną metodę odbudowy uśmiechu.

Na początku konieczne będą odpowiednie wyciski, aby protetyk mógł przygotować idealnie dopasowane licówki, a same zęby pacjenta są przygotowywane pod licówki. Preparacja zębów nie jest zabiegiem bolesnym. Stomatolog zawsze podchodzi do tego zadania jak najbardziej oszczędnie, by nie uszkodzić tkanek zęba. Kształt i wygląd licówek musi zostać zaakceptowany przez pacjenta i dopiero wtedy będą one mogły zostać zaaplikowane. Po pełnym przygotowaniu zębów oraz stworzeniu licówek dopasowanych do potrzeb i oczekiwań pacjenta, dentysta dokonuje przymiarek.  Następnie po ewentualnej poprawie na stałe aplikuje licówki na zębach.