Zalety implantów zębowych

zalety implantów zębowych i stomatologicznych dentysta toruń

Implanty stomatologiczne to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań zastępujących naturalne zęby, które z różnych przyczyn zostały utracone przez pacjenta. Implanty dają wiele różnych możliwości. Mogą być stosowane nie tylko w pojedynczych miejscach, ale także w przypadku większych ubytków. Na implantach można także oprzeć całe protezy zębowe i nadać im stabilność.

Poza różnymi zastosowaniami tym, co sprawia, że implanty są tak często stosowane, są ich zalety. Jedna z największych zalet implantów jest ich trwałość. Przyjmuje się, że właściwie zaaplikowany implant może posłużyć nawet całe życie. Zintegrowane z tkanka kostną, pomimo upływu lat nie tracą na swojej jakości, nie psuja się i nie powodują kłopotów. Dodatkowo zastosowanie implantów to duży komfort użytkowania. Implanty nie zmieniają miejsca i nie pozwalają, by np. umieszczona na nich proteza przesuwała się nieodpowiednio.

Innym plusem implantów jest to, że odnowione na implantach zęby wiernie imitują te naturalne. Ciężko je od siebie odróżnić, co oznacza ich wysoką estetykę. Do wszczepienia implantów i odbudowy uzębienia nie potrzeba szlifowania sąsiednich zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Właściwe umiejscowienie implantów pozwala na łatwy dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są łatwe w utrzymaniu higieny.

Ze względu na wszystkie zalety, implanty znacznie lepiej sprawdzają się od innych rozwiązań protetycznych.