Zalety stosowania aparatu na zęby Invisalign

zalety aparatu na zęby invisalign - ortodonta Toruń

Niewidoczne nakładki na zęby invisalign są innowacyjną metodą w leczeniu ortodontycznym, która posiada wiele znaczących zalet, wyróżniających ją na tle tradycyjnych aparatów ortodontycznych.

Najistotniejszą różnicą między aparatem tradycyjnym, a invisalign jest komfort noszenia i dyskrecja. Aparat na zęby Invisalign jest przezroczysty, przez co jest ledwie dostrzegalny podczas noszenia. Dolegliwości bólowe spowodowane noszeniem aparatu, w przypadku nakładek invisalign, występują jedynie w pierwszych dniach od ich założenia przez stomatologa. Co więcej, aparat na zęby invisalign jest dopasowywany indywidualnie do zębów pacjenta, dzięki czemu można go zdejmować i zakładać w komfortowy sposób.

Decydując się na nakładki, pacjenci nie muszą już odmawiać sobie swoich ulubionych posiłków w obawie o uszkodzenie aparatu, ponieważ można je zdjąć przed każdym posiłkiem. Co więcej, noszenie nakładek nie wymaga specjalnej higieny jamy ustnej jak w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Wystarczy jedynie je ściągnąć, by w dokładny sposób wyczyścić zęby.

Wreszcie, sam czas leczenia u stomatologa jest znacznie krótszy niż w przypadku leczenia tradycyjnym aparatem ortodontycznym, a efekt korekcji uzębienia jest dostrzegalny znacznie szybciej. Po otrzymaniu przez dentystę nakładek estetycznych, pacjent wymienia je co 1-2 tygodnie, co powoduje postęp w korekcji zgryzu. Stosowanie Invisalign zmniejsza też ryzyko powstawania ubytków w uzębieniu.