Zastosowanie fibryny bogatopłytkowej PRF w stomatologii

Zastosowanie fibryny PRF w stomatologii - Dentysta Toruń

Fibryna bogatopłytkowa PRF powstaje z krwi pacjenta dzięki specjalnemu odwirowaniu w specjalnej wirówce. Jednorazowo można uzyskać od 2 do nawet 8 błon. Korzystanie z fibryny bogatopłytkowej PRF jest bezpieczne dla pacjenta, ponieważ powstaje ona bezpośrednio z krwi pobranej oraz przygotowanej przed zabiegiem. Pacjent zawsze korzysta z fibryny powstałej z jego krwi, wobec czego nie ma obaw przed zakażeniami. Nie dodaje się do niej żadnych innych substancji, wszystkie składniki takie jak płytki krwi, leukocyty, monocyty, czy komórki macierzyste pochodzą z krwi. Jedynym przeciwwskazaniem mogą być choroby krwi. Jednak przed podjęciem leczenia z zastosowaniem PRF niezbędny jest wywiad medyczny z dentystą, co wykluczy lub pokaże wszelkie przeciwwskazania.

Fibryna bogatopłytkowa PRF w stomatologii ma szerokie zastosowanie. Przede wszystkim wspomaga gojenie się ran, zmniejsza dolegliwości bólowe, a także przyspiesza odbudowę tkanek. Fibryna PRF jest szeroko stosowana w leczeniu implantologicznym przy wszczepianiu implantów zębowych oraz chirurgii stomatologicznej. Szczególnie jest to przydatne przy takich zabiegach jak: recesja dziąseł, leczenie kieszeni dziąsłowych, ekstrakcja zęba czy odbudowa tkanki kostnej, gdzie proces gojenia wpływa na powodzenie zabiegu.

W naszym gabinecie stomatologii estetycznej w Toruniu na miejscu pozyskujemy fibrynę bogatopłytkową. Dzięki temu możemy zaoferować naszym pacjentom nowoczesną metodę wspierającą szybkie i bezbolesne, a jednocześnie skuteczne leczenie.