Implanty w jeden dzień

zabieg wszczepienia implantów zębowych w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym - Dentysta Toruń

Wszczepianie implantów zębowych może odbywać się na dwa sposoby. Najbardziej popularny zabieg wszczepiania implantów dwufazowych dzielony jest na dwa główne etapy. W pierwszym umieszczany jest implant, w drugim dentysta umieszcza uzupełnienie protetyczne dopiero po całkowitym wygojeniu implantu. Obecnie dostępny jest jednak sposób umieszczenia implantów w jeden dzień, czyli implantów jednofazowych.

Implanty w jeden dzień charakteryzują się tym, że podczas jednego zabiegu pacjent uzyskuje zarówno implant, jak i całą odbudowę zęba. Cały proces poprzedzają badania diagnostyczne, aby pacjent był świadom wszystkich etapów działań podejmowanych przez dentystę, jednak sama odbudowa ma miejsce podczas jednej wizyty. Głównym warunkiem do zastosowania implantów w jeden dzień jest dobry stan zdrowia jamy ustnej oraz samej kości w miejscu wszczepu.

Niezależnie od metody implant i tak musi się wygoić. W przypadku implantów jednofazowych cały proces przebiega pod nadbudową protetyczną, z której pacjent może normalnie korzystać. W zależności od ilości braków i wybranego uzupełnienia protetycznego – korony, mostu, czy całej protezy opartej na implantach – w trakcie gojenia się pacjent używa uzupełnienia protetycznego tymczasowego. Po całkowitym zespojeniu się implantu z kością dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie właściwe. Nie zmienia to jednak tego, że proteza tymczasowa doskonale spełnia swoje zadanie i umożliwia uzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień.