Metamorfozy

Wybielanie zębów

Pacjentka zgłosiła się z powodu niezadowalającego odcienia zębów i chęci ich rozjaśnienia. Zaproponowaliśmy kilka różnych metod wybielenia. Ostatecznie zastosowano wybielanie zębów lampą Beyond.

Cały zabieg trawa około 45 minut. Uzyskany efekt pozwolił pacjentce uśmiechać się pięknie na swoim ślubie i pozować do zdjęć weselnych.

Klinka oferuje również inne metody wybielania zębów, które dobierane są indywidualnie do potrzeb pacjenta i efektu który Pacjent chciałby osiągnąć. W naszej ofercie dostępne jest również wybielanie metodą nakładkową.

Umów się na wizytę

Leczenie – odtworzenie koloru, kształtu i funkcji zęba

Tekst w przygotowaniu

Umów się na wizytę

Higienizacja jamy ustnej

Tekst w przygotowaniu

Umów się na wizytę

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Pacjent zgłosił się do kliniki z silnym bólem zęba. Po przeprowadzeniu badania ząb pacjenta został zakwalifikowany do leczenia kanałowego.

Pod mikroskopem zabiegowym oczyszczono korzenie zęba, które następnie zostały wypełnione szczelnie specjalnym kompozytem. Odbudowano kształt, kolor oraz prawidłowe funkcje zęba, który idealnie kontaktuje się w zgryzie.

Umów się na wizytę

Leczenie ortodontyczne

Pacjentka zgłosiła się do Kliniki z wadą zgryzu i chęcią poprawy estetyki swojego uśmiechu.

Po dokładnym badaniu i  szczegółowej analizie zdjęć i cyfrowych modeli pacjenta, lekarz przygotował indywidualny plan leczenia. Po jego szczegółowym omówieniu pacjentka zdecydowała się na leczenie aparatem ortodontycznym.

Umów się na wizytę

Leczenie odsłoniętych szyjek zębów

Pacjent zgłosił się do naszej kliniki stomatologicznej z dużą nadwrażliwością. Przyczyną problemu było odsłonięcie szyjki zębowej na skutek recesji dziąsła. Osuwanie się dziąseł grozi szczególnie tym osobom, które borykają się z paradontozą lub zalegającym kamieniem nazębnym. Recesja dziąseł może pojawić się także na skutek urazów mechanicznych, np. podczas nieprawidłowego szczotkowania. Problem ten wywołuje ból i dyskomfort. Głównie pojawia się on podczas jedzenia zimnych, gorących, słonych, słodkich lub kwaśnych potraw. Co więcej odsłonięte szyjki zębowe odbierają estetyczny wygląd dziąseł.

W naszej klinice stomatologicznej pacjent otrzymał natychmiastową pomoc. W trakcie przeprowadzonego zabiegu, pobrany z podniebienia fragment tkanki, został przeszczepiony w okolice odsłoniętych szyjek zębowych, aby ochronić je przed wpływem negatywnych czynników. To skutecznie usunęło nadwrażliwość podczas jedzenia i picia oraz ryzyko urazów i korozji odkrytych szyjek, a także poruszania się niezabezpieczonych dziąsłem zębów. Dzięki leczeniu odsłoniętych szyjek pacjent odzyskał piękny i estetyczny uśmiech.

Umów się na wizytę

Licówki oraz korony cyrkonowe na implantach

Tekst w przygotowaniu

Umów się na wizytę

Licówki i korony cyfrowe

Tekst w przygotowaniu
Umów się na wizytę

Wstawienie zęba przy użyciu implantu

W gabinecie dentystycznym Esthetic Dental Clinic pojawił się pacjent z brakiem górnej dwójki w wyniku urazu mechanicznego. Utrata zęba sprawia, że w jamie ustnej tworzą się problemy z prawidłowym zgryzem. W takim przypadku, zębom przeciwstawnym i sąsiednim brakuje odpowiedniego oparcia, a przez to z czasem przesuwają się i wywołują często trudne do usunięcia wady zgryzu. Ponadto, obok takich dolegliwości, zmiany zachodzą także w rysach twarzy, a kiedy problem dotyczy braku zęba przedniego, często pojawiają się też wady wymowy np. seplenienie.

Pacjentowi, który przyszedł do naszego gabinetu dentystycznego, zależało na wypełnieniu luki, ponieważ była ona widoczna podczas rozmów i zależało mu na przywróceniu estetyki uśmiechu. Dlatego zdecydował się na zabieg wszczepienia implantu. Ważnym elementem leczenia była szybka reakcja pacjenta. Im dłużej zwleka się z wypełnieniem braku zęba, tym częściej dochodzi do zaniku kości, którą trzeba najpierw odbudować przed wszczepieniem implantu. Implant, czyli tytanowy korzeń został umieszczony w kości wyrostka zębodołowego. Na nim została odbudowana cyrkonowa, cyfrowa korona, oddająca naturalny kolor, kształt oraz funkcje zęba. Różnica między sztucznym zębem, a naturalnymi jest praktycznie niewidoczna.

Umów się na wizytę

Odbudowa całego łuku na implantach

Pacjentka zgłosiła się do naszej kliniki stomatologicznej na kompleksowe leczenie. Jej celem była przede wszystkim poprawa estetyki uśmiechu oraz uzupełnienie braków zębowych. Pierwszym etapem leczenia było przygotowanie wirtualnego projektu uśmiechu DSD. Sporządzane przez dentystów projekty DSD w naszej klinice, ukazują pacjentom końcowy efekt jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Takim sposobem został opracowany plan kompleksowej odbudowy całego łuku na implantach, a pacjentka przystąpiła do leczenia ze świadomością rezultatu.

Następnym krokiem było uzupełnienie braków zębowych implantami. Dzięki nim odbudowanie uśmiechu i przywrócenie funkcji zgryzu stało się możliwe. Najważniejszym elementem leczenia stomatologicznego, które przywróciło estetykę i piękno uśmiechu pacjentki, było umieszczenie w szczęce cyfrowych, cyrkonowych koron zębowych. W taki sposób został odbudowany cały łuk. Dzięki tym działaniom pacjentka opuściła naszą klinikę dentystyczną zadowolona ze swojego pięknego uśmiechu.

 

Umów się na wizytę